Duyurular

Home > Duyurular

2. ANADOLU ÇİZGİ FİLM (ANİMASYON) YARIŞMASI ŞARTNAMESİ DEĞİŞİKLİK

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen 2. Anadolu Çizgi Film (Animasyon) Yarışması şartnamesi 12.11.2015 tarihinde resmi olarak BEBKA web sayfasında yayımlanmıştır.

Yarışmanın hedef kitleye erişimin kolaylaştırılması, daha geniş katılım sağlanmasına olanak tanınarak yarışmanın yaygınlaşmasının sağlanması, daha çok başvuru alınmasını sağlayacaktır. Bu sebeple yarışmaya alınan başvuruların sayı ve içerik olarak kalitesinin artacağı öngörülmektedir. Bu doğrultuda, 07.03.2016 tarihinde, Şartnamenin 3.1. Maddesi “Yarışma Yürütme Kurulu, yarışma ile ilgili değişiklik yapma hakkını, internet sitesinden önceden duyurmak kaydıyla saklı tutar.” hükmüne dayanılarak, Yarışma Yürütme Kurulu tarafından şartnamenin 6. Maddesinde aşağıdaki değişiklik öngörülmüştür;

“6. Yarışma Takvimi ve Ödül:
Birincilik ödülü: 25.000 TL
İkincilik ödülü: 20.000 TL
Üçüncülük ödülü: 15.000 TL
Öğrenci Özel Ödülü: 5000 TL

Öğrenci özel ödülü, ön lisans, lisans veya lisansüstü öğrencilerine verilecektir. Ayrı bir başvuru yapılması gerekmemektedir. İlk üç içerisinde yer almayan öğrenciler içerisinden varsa özel ödüle layık öğrenci Seçici Kurul tarafından belirlenecektir.

Ödüller, bütün vergileri Ajans tarafından karşılanmak üzere net tutar olarak başvuru formu doldurarak başvuru yapan eser sahibine ödenecektir. Yarışmaya ekip olarak başvurulması halinde ödeme, ekip tarafından sorumlu olarak belirlenmiş kişiye yapılacak olup, ödülün ekip üyeleri arasında taksimi hususunda Ajansın bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yarışma sonuçları, yukarıda belirtilen tarihte www.anadoluanimasyon.com ile www.bebka.org.tr siteleri aracılığıyla duyurulacaktır.”

Söz konusu değişiklik doğrultusunda iki yıllık eğitim gören ön lisans öğrencileri, dört yıllık eğitim gören lisans öğrencileri ve lisansüstü öğrencileri öğrenci özel ödülü için değerlendirmeye alınacaktır.
Kamuoyuna duyurulur.

Yarışma Yürütme Kurulu

2. Anadolu Çizgi Film (Animasyon) Yarışması Bilgilendirme Turları Başlıyor

2. Anadolu Çizgi Film (Animasyon) Yarışması’nın tanıtımı için üniversitelerde bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir.

takvim-yeni

   

Copyright © 2017. Her Hakkı Saklıdır. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı | www.bebka.org.tr
Tasarım: İDAK MEDYA