Home > Film Gösterimleri

Varol Yaşaroğlu – Fırıldak Ailesi Orta Dünya

1968 yılının Mart ayında İzmir’de doğmuştur. İzmir Atatürk Lisesi’ni bitirmiştir. İ.T.Ü İnşaat Mühendisliği’nden 1989 yılında mezun olmuştur. İ.Ü. İktisat Fakültesi-Para Banka Bölümü’nde master yapmıştır. “Bilişim dünyası ile mizah dünyasını birleştiren” yaratıcı uygulamaları ile özelikle TV, internet, mobil ortamlarında, yazılı ve görsel mecralar için projeler üreten Grafi2000 Prodüksiyon firmasının kurucusudur. Firması ile “Grafi2000.com – İnternet sitesi”, “Koca Kafalar ile Baba Haber Bülteni – TV Programı”, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki – TV Dizisi, “Benim Adım Gültepe”- TV Dizisi, Fırıldak Ailesi” gibi birçok projeye imza atmıştır.

Kötü Kedi Şerafettin

Ayşe Ünal

1976 yılı İstanbul doğumlu Ayşe Ünal, 2007 yılından bu yana Anima İstanbul’da reklam ve dizi-film projelerinde yönetmen ve yapımcı olarak çalışmaktadır. Yönetmenliğini yaptığı reklamlar Kristal Elma ile ödüllendirilmiş olan Ayşe Ünal’ın, Mehmet Kurtuluş ile yönetmenliğini paylaştığı Kötü Kedi Şerafettin uzun metraj filmi 2016 Şubat’ında vizyona girmiştir.

Mehmet KURTULUŞ

1971 yılında doğmuştur. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Heykel Bölümü’nü bitirmiştir. Aynı fakülteden arkadaşlarıyla bir araya gelerek 1995 yılında bir stop-motion animasyon stüdyosu olarak ortaya çıkan Anima İstanbul’un kuruluşunda yer almıştır. Farklı teknikler uygulanmış animasyonlu 500’ün üzerinde televizyon reklamının yönetmenliğini yapmıştır. Anima İstanbul’un yaratıcı katkıda bulunduğu dizi, belgesel ve film projelerinde post-prodüksiyon için görsel efekt ekipleri oluşturmuş ve bu ekiplerin süpervizörlüğünü yapmıştır. Halen Anima İstanbul’da CEO olarak görev yapmaktadır. Kötü Kedi Şerafettin, uzun yıllardır gerçekleşmesi için çaba harcadığı ve hayalini kurduğu ilk uzun metraj filmidir.

 

   

Copyright © 2017. Her Hakkı Saklıdır. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı | www.bebka.org.tr
Tasarım: İDAK MEDYA