Home > Atölyeler

Nefise ABALI ile Senaryo Yazım Atölyesi

1985 yılında İzmir’de doğmuştur. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi, DTCF Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamıştır. 2011 yılından beri animasyon senaristliği yapmakta ve TRT Çocuk’ta çizgi filmleri yayınlanmaktadır. Ayrıca senaryo üzerine eğitim ve seminerler de vermektedir.

Kayıt Ol

Arcan Kıral ile Karakter Tasarım Atölyesi

1973 yılında İstanbul’da doğmuştur. Lisans eğitimini Marmara Üniv. Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tamamlamıştır. Aynı üniversitenin sosyal bilimler enstitüsünde yüksek lisans programına başlayıp tez aşamasında bırakmıştır.

3-6 yaş grubu okul öncesi çocuklarla atölyeler düzenleyip masallar yazmıştır ve Türkiye’de ilk ‘masal atölyesi’ni yaratan kişi ünvanını almıştır.

Yirmi yıllık reklamcılık geçmişinin 16 yılını çocuk iletişimi üzerine çalışmalar yaparak geçiren Arcan Kıral şu an kendi tasarım ve danışmanlık şirketi Ark Works’de çalışmalarını sürdürmektedir.

Özgür Atamer ile Karakter Tasarım Atölyesi

Maçka Endüstri Meslek Lisesi-Dekoratif Sanatlar Bölümü’nü bitiren Atamer, reklamcılık sektörüne MovidaPlus’ta başlayıp sırasıyla Piramit, Alametifarika, TBWA İstanbul, UltraRPM, Öykü Dialoque International, Communique’de sanat yönetmeni ve kreatif direktör olarak görev almıştır. Kristal Elma, Effie, Marketing Türkiye’nin düzenlediği yarışmalarda bir çok ödülü olan Atamer, 2004-2008 yılları arasında IAA Uluslararası Reklamcılık Derneği – Genç Profesyoneller Türkiye Başkanlığı’nı yapmıştır.

IAA Uluslararası Reklamcılık Derneği Üniversitelerarası Reklam Yarışmaları’nda, MediaCat Felis ödülleri ve Canlandırma Festivali’nde jüri üyesi olarak yer almıştır. IAA’in ‘Reklamcılar Tahtaya’ etkinliklerini düzenleyen Atamer, 18 yıl reklamcılık sektöründe yer aldıktan sonra 2011 yılında, Animasyon Cumhuriyeti’ni kurup ve animasyon yönetmenliği yapmaktadır.

   

Copyright © 2017. Her Hakkı Saklıdır. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı | www.bebka.org.tr
Tasarım: İDAK MEDYA