Home > HAKKINDA

Anadolu Animasyon Film Festivali

BEBKA, kuruluş amacı doğrultusunda, gelişen sektörlere destek vermek ve girişimcilerin önünü açmak adına Türkiye’de çizgi film(animasyon) sektörünün ulusal tanınırlığını arttırmak amacıyla 2. Anadolu Çizgi Film(Animasyon) Yarışması’nı düzenlemektedir.

Yarışma, 2.Anadolu Animasyon ve Dijital İşler Festivali ile son bulmaktadır. Yarışmada dereceye girenler, festival sonrasında gerçekleşecek ödül töreni ile ödüllerini alacaklardır.

Oscar adayı kısa filmlerin üretim süreçleri, yapımcı ve yönetmenlerinin anlatımıyla Festival sunumlarına konu olacaktır.

Festivale yurtiçinden ve yurtdışından önemli animasyon yapımcıları, oyun tasarımcıları, artırılmış gerçeklilik alanında çalışan uzmanlar katılacaklardır. Festival, animasyon ve dijital dünya ile ilgili tüm alanları kapsamaktadır. Simülasyon ve canlandırmanın mimari, reklam, savunma sanayi, medikal alanlarında nasıl geliştiğine dair paneller gerçekleşecektir.

Sektörel işbirlikleri ve yeni yeteneklerin keşfedilmesine yönelik, animasyon camiasının önde gelen kurum ve kuruluşlarının bulunacağı stant alanı yer almaktadır.

Eğer hayal edebildiğin bir şeyse, yapabilirsin. Onların peşinden gidecek cesaretin varsa, bütün rüyaların gerçek olabilir.
Walt Disney
   

Copyright © 2017. Her Hakkı Saklıdır. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı | www.bebka.org.tr
Tasarım: İDAK MEDYA