Konuşmacılar

Home > Konuşmacılar

Kim Keukeleire; 1992’de, 5 yıllık animasyonda sinematografi ve videografi eğitimini “Enseignement National Supérieur des Arts Visuels (ENSAV) de LA CAMBRE Arts Visuels – Brussels”, da tamamlamıştır. Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Fransa, Almanya, İspanya, Malezya, İsveç, İsviçre dahil birçok ülkede; Passion Pictures, BBC Animations, Aardman, Cosgrove Hall, Will Vinton Studios gibi dünyaca ünlü birçok şirketle çalışmış bir animasyon yönetmeni, “stop-motion” animasyoncudur. Kim; 2017 yılı animasyon Oskar adayı olmuş “My life As a Zucchini – Kabakçığın Hayatı” filminde animasyon yönetmenliği yapmıştır.   Kim şu sıralar; yapımı kısa süre sonra tamamlanacak olan, dünyaca ünlü film yönetmeni Wes Anderson’ın son filmi “Isle of Dogs” animation direktörü görevine devam etmektedir.

Canlı çizer şov: Mike Vinnard, kuzey İngiltere; Leeds  kentinde  ikamet eden, çizim sanatçısı, ilüstratör – tasarımcıdır.  Eğitimini Leeds college of art Universitesinde tamamlamıştır. Bir sanat stüdyosu işleten Mike vaktini duvar resimleri, albüm tasarımları yaparak ve bunlardan büyük haz alarak geçirmektedir.

Sebatian Cosor, 2005 yılında “Ion Mincu” Bükreş Mimarlık Fakültesini bitirdikten sonra, kariyerine; 5 yıl dünyaca ünlü oyun şirketi  “Ubi-Soft”’ta oyun tasarımcısı olarak çalışarak başlamıştır. 2007 yıllında  “VFX” yani görsel efekt dalında uzmanlaşmış ve beşten fazla uzun metraj filmde görsel efekt uzmanı olarak yer almıştır. “The Scream” adlı kısa animasyon filmi” Best Romania Animation Movie” and “Best in Balkanimest Section, Anim’Est 2011” and “winner of Filmul de Piatra 2012” gibi bir çok ödüle layık görülmüştür.

Stefan Popescu, eğitimini “Academia de Studii Economice din București Site-uri” Universitesinde ekonomi bölümünde tamamlamıştır.  Yaratıcı görsel efekt, 2D-3D Animasyon stüdyosu olan “Safe-Frame” ‘in kurucu ortağıdır. Ödüllü animasyonları olan şirket bir çok reklam ve filme animasyon ve görsel efekt yapmaktadır.

Cryengine Sinematik Artist olan Josep Garth, Merkezi Almanya’da olan, başarılı girişimci üç Türk kardeş tarafından kurulan, dünyanın en gelişmiş sanal gerçeklik, VR, yazılım firmalarından Crytek firmasından katılacak. Dünyada sanal gerçeklik gelişmeleri hakkında panel verecek.

   

Copyright © 2017. Her Hakkı Saklıdır. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı | www.bebka.org.tr
Tasarım: İDAK MEDYA