Home > Konferanslar

Cemre Özkurt – 2004 Oscar Adayı Kısa Animasyon Film Gopher Broke Fuayeli Gösterimi

Prodüksiyon içinde farklı dallarda çalışan, Dijital Sanatçı olan Cemre Özkurt, fistik.com ve Karate Kamil serisiyle tanınmıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Grafik Bölümü’nü bitiren sanatçı, ABD California’da film ve oyun sektörlerinde 3D karakter tasarımı ve geliştirme üzerine çalışmıştır. Oscar adayı kısa film Gopher Broke, Walt Disney’in Mickey Mouse Twice upon a Christmas ve Sponge Bob’s Ride projelerinde ana karakterleri modellemiştir. Ayrıca Electronik Arts’ın The Sims 3 ve Telltale Games’in Back to the Future projelerinde karakterler modellemiştir. Özkurt, 2014’te San Fransisco’da kurduğu Worm Animation Studio’da Beat The Game üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

Oyunlarda Başarılı Görsel Tasarım Geliştirme Metotları

Matthieu Berthier

Çocukluğundan beri sıkı bir oyunsever olan Berthier, kendini hem oyuncu hem de teknik anlamda geliştirerek 2014 yılında Murat Çelebi ile The Krosmaster oyununu geliştirmiştir. Şuanda Fransa’daki Ankama Stüdyolarında, 2016 yazında piyasaya sürülmesi beklenen The Krosmaster 2.0 ve ‘Beyond the Grave’ eklentisi üzerine çalışmaktadır.

Murat Çelebi

1990 yılında Paris’te Université Pierre et Marie Curie’de İstastik ve Matematik üzerine eğitim alan Murat Çelebi, oyunsever ve oyun tasarımına meraklı olduğu için 1993’te Rackham’ı ortaklı olarak kurmuştur. 2000 ve 2002 arasında yazarlık yapan fakat oyun camiasından kopmayan Çelebi, 2011’de Ankama Stüdyolarında oyun tasarımcısı olarak görev almıştır. Bu süre zarfında, The Krosmaster oyununun tasarımı ve proje yönetimini gerçekleştirmiştir. The Krosmaster projesiyle yıldızı parlayan Çelebi, şuanda birçok mobil ve masaüstü oyun için serbest olarak tasarım yapmaktadır.

Sami Hamid ile Sanal Gerçeklik Uygulamalarında Yeni Atılımlar

Lisans eğitimini Londra Üniversitesi’nde Medya Sanatları konusunda tamamlayan Sami Hamid, yine Londra’da Uluslararası Yönetim üzerine yüksek lisan yapmıştır. Crytek’in Bahçeşehir Üniversitesi ile birlikte yürüttüğü VR First projesinde Lab direktörlüğünü yürüten Sami Hamid, 10 yıldan uzun süredir proje yürütücülüğü ve geliştiriciliği yapmaktadır.

Bill Denis

30 yıldan fazla süredir animasyon sektöründe deneyimli olan Denis, Hindistan’da stüdyo kurmuştur ve ödüllü dizi Adventures of Tenali Raman’ın yapımcısıdır. Kerala’da yapılan The Week with Masters Animation Ferstival’ini organize eden Denis, Calcutta’daki Toonz Webel Animation Academy’nin de kurucusudur. Hindistan’daki çalışmalarını Turner Broadcoasting’e bağlı Hanna Barbera Stüdyoları adına yürütmektedir. Walt Disney Stüdyoları’nda yaklaşık 20 yıl çalışan Denis, The Beauty and The Beast, The Lion King, The Little Mermaid and Alaaddin gibi dev projelerde yürütücülük ve organizasyon görevleri almıştır. Şuanda ASIFA International’ın yöneticilerinden biri olan Denis, ASIFA Hindistan’ın da kurucusu olarak CEO görevini sürdürmektedir.

   

Copyright © 2017. Her Hakkı Saklıdır. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı | www.bebka.org.tr
Tasarım: İDAK MEDYA